Ile kosztują uprawnienia elektryczne?

Uprawnienia elektryczne G1 pozwolą Ci rozpocząć wymarzoną pracę! Na szkoleniu będziesz mógł zdobyć, uzupełnić potrzebną wiedzę, a także umiejętności ważne przy instalowaniu, eksploatowaniu i dozorze urządzeń oraz sieciach elektroenergetycznych. Poniższy artykuł pozwoli Ci się dowiedzieć, ile kosztują uprawnienia elektryczne do 1 kV.Ile kosztują uprawnienia elektryczne do 1 kV?

Ile kosztują uprawnienia elektryczne i po co je robić? Uprawnienia elektryczne, które możesz otrzymać, podejmując się szkolenia oraz egzaminu państwowego, są związane z pracą przy obsłudze, konserwacji, remontach i montażu urządzeń, ale także z kontrolami i pomiarami parametrów instalacji i sieci elektroenergetycznych. Mowa o sieciach, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają i zużywają energię elektryczną. 

Oto lista instalacji i sieci, którą możesz obsługiwać po pozytywny otrzymaniu wyniku egzaminu:

1. aparatury kontrolno-pomiarowe, a także urządzenia i instalacje automatycznej regulacji, sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji;

2. urządzenia prądotwórcze przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej bez względu na wysokość napięcia znamionowego;

3. zespoły prądotwórcze o mocy powyżej 50 kW;

4. urządzenia, instalacje i sieci o napięciu nie wyższym niż 1 kV;

5. urządzenia, instalacje i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV;

6. urządzenia elektrotermiczne;

7. elektryczna sieć trakcyjna;

8. urządzenia do elektrolizy;

9. sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego;

10. elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Gdy już wiesz, co uzyskasz, to pora znaleźć szkolenie, by móc później podjąć egzamin w tej samej firmie. Przykładowo Fundacja Start Energetyka prowadzi egzaminy aż w siedmiu miastach w Polsce tj. w Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu, w których możesz się sprawdzić po ukończeniu szkolenia. Komisja egzaminacyjna stanowi minimum trzyosobowe grono, które zostało wcześniej wyznaczone przez przewodniczącego komisji. 

Egzaminy na uprawnienia elektryczne mają formę ustną. Wynik jest rozstrzygany poprzez przewagę głosów grona komisyjnego i może być albo pozytywny, albo negatywny. Dzięki specjalnej ustawie, którą powołano ze względu na pandemię Covid-19, możesz go ukończyć w formie on-line. 

Sprawdź szczegóły oferty: Uprawnienia G1 elektryczne

Pamiętaj, że uprawnienia nie są na zawsze i co pewien czas powinieneś odnawiać wiedzę. Po pozytywnym ukończeniu egzaminu otrzymasz Państwowe Świadectwo Kwalifikacji, które będzie ważna tylko do 5 lat. 

Koszty zdobycia uprawnień na uprawnienia elektryczne do 1 kV są sumą kosztów szkolenia i egzaminu. Koszt za egzamin stanowi opłatę stałą i aktualnie w 2022 roku wynosi 301 złotych. Kwota za egzamin zawsze (!) wynosi 10% minimalnego wynagrodzenia. Opłata za szkolenie zależy od firmy, w której zaplanowaliśmy szkolenie. Na stronie Fundacji Start Energetyka możesz wykupić szkolenie w promocyjnej cenie 89 złotych.

Ile kosztują uprawnienia elektryczne powyżej 1 kV? Czy koszt się różni?

Ile kosztują uprawnienia elektryczne? Uprawnienia elektryczne powyżej 1 kV kosztują tyle samo, co do 1 kV, ponieważ są wykonywane w tej samej formule szkolenia. 

Wybranie opcji online jako formy szkolenia, a następnie przystąpienie do egzaminu umożliwi Ci pracę przy urządzeniach, instalacjach i sieciach elektroenergetycznych o napięciu znamionowym wyższym niż 1 kV, ale mniejszym niż 30 kV.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat uprawnień, sprawdź również artykuły:Co obejmuje cena uprawnień elektrycznych? 

Przed rozpoczęciem szkolenia, zastanawiasz się, ile kosztują uprawnienia elektryczne powyżej 1 kV i co obejmuje ich cena?

Cena uprawnień elektrycznych jest sumą kosztów za szkolenie i egzamin. Jednak nie warto sugerować się wyłącznie nią! Warto sprawdzić także, czy firma, w której planujemy odbyć szkolenie na uprawnienia elektryczne, udostępnia kursantom materiały i czy prowadzący omawia zagadnienia teoretyczne na przykładach. Wykonując szkolenie w jednym z obiektów Fundacji Start Energetyka Polska, otrzymasz materiały nieodpłatne materiały przed rozpoczęciem szkolenia.Zapisz się na uprawnienia elektryczne G1 w Fundacji Start Energetyka Polska!

Jeśli już wiesz, ile kosztują uprawnienia elektryczne i jakie kroki dzielą Cię od uzyskania uprawnienia, to pora wybrać miejsce, w którym wykonasz szkolenie wraz z egzaminem! Przy właściwym wyborze miejsca, ważne jest to, byś miał dobry dojazd do ośrodka szkoleniowego, a także, by plan szkolenia odpowiadał twoim oczekiwaniom! 

Oto kilka aspektów, które musisz sprawdzić:

  • Program szkolenia;
  • Wyspecjalizowanie prowadzących;

A także pytania:

  • Jaki procent kursantów zdaje egzamin na uprawnienia tak zwane SEP-owskie?
  • Czy na szkoleniu pojawią się elementy BHP np. jakich użyć środków ochronnych przeciwko pożarowi albo jak wykonać pierwszą pomoc na porażonym?
  • Czy centrum szkoleniowe udostępnia bazę pytań? 
  • Ile kosztują uprawnienia elektryczne?

Jedną z firm prowadzących szkolenia na uprawnienia elektryczne na terenie Polski jest Fundacja Start Energetyka Polska. Stawiamy na klarowne zasady współpracy oraz indywidualny model nauczania. Naszym celem jest przeprowadzenie kompleksowego szkolenia przed egzaminem na podstawie najnowszej wiedzy.